Вход
08
Апрель
Пятница

События: Выставка: Гавриил Пустовийт. Графика

Киев
Национальный художественный музей Украины
17:00 - 20:00
Вход: 20 грн.


Национальный художественный музей Украины презентует масштабную ретроспективную выставку произведений одного из лучших украинских графиков первой половины ХХ века Гавриила Пустовийта (1900–1947).

Художник — випускник Київського художнього інституту (1930 р.), учень М. Бойчука, І. Плещинського, С. Налепинської-Бойчук, В. Касіяна, один із фундаторів СХУ (1938 р.) та її фактичний голова у воєнні роки. Повернення імені майстра українській культурі – головна мета цього проекту. На цій першій персональній виставці митця представлено всі періоди його творчості – від 1920-х до 1940-х років, жанрове та стилістичне розмаїття графіки. Основу експозиції складають твори із приватної збірки родини, що доповнені роботами із колекції Національного художнього музею України. На виставці представлено оригінали з циклу малюнків до поеми Т. Шевченка «Наймичка» (належить до кращого, що створено з цієї тематики в українській графіці), оповідань М. Коцюбинського, до перших видань творів: «Данило Галицький» М. Бажана, «Світла зброя» М. Рильського, «Україно моя» А. Малишка тощо; обкладинки до книжок для видавництв «Сяйво», «Рух», «Книгоспілка», «Держвидав України» та інших.

Етапною для Г. Пустовійта стала робота над романом І. Гончарова «Обломов», що вийшов українською мовою в 1935 р. Відомий художник М. Дерегус згадував, що це був саме той випадок, коли вранці митець прокинувся відомим: «Це був фурор». Окрім того, вперше на виставці представлено серію малюнків 1939–1941 рр., присвячену Західній Україні: історичні, архітектурні, мистецькі пам’ятки Львова, портрети родичів та односельців І. Франка, зображення гуцулів у неповторній своєрідності їхнього зовнішнього вигляду й побуту, чарівні пейзажі Карпат, натурні замальовки часів війни, ілюстрації до дитячих книжок та багато інших творів. Експозицію виставки доповнює розділ, в якому представлено фотографії, документи, листування, книжкові видання, меморіальні речі митця, що наочно документують короткий, насичений й надзвичайно драматичний шлях його життя.

Твори Г. Пустовійта зберігаються в Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, Шевченківському національному заповіднику в Каневі, Національному музеї літератури України, в інших музеях України і світу та приватних колекціях. Більша частина творчої спадщини Г. Пустовійта є власністю родини художника.

У рамках проекту планується презентація ілюстрованого каталогу «Гаврило Пустовійт. 1910–1947», в якому вперше системно висвітлено життєвий і творчий шлях митця, перерваний силоміць, представлено частину його листування з відомими діячами культури (Олександр Довженко, Михайло Дерегус, Василь Касіян, Антон Середа, Андрій Чегодаєв), спогади дружини і дітей, народного художника України Михайла Дерегуса, вміщено перелік виставок, на яких експонувалися твори Гаврила Пустовійта. Каталог творів побудовано за напрямками творчості: книжкова графіка, станкова графіка, рисунок, акварель тощо.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: 278 7454 або pr@namu.kiev.uaGoogle map