Вход

TravelCamp: История №1: Як ми потрапили у вагон, набитий контрабандними цигарками

Потягом їхали з сестрою до Польщі. В купе були самі, і лиш в Ковелі, за кілометрів так 50 від кордону, до нас підсіла жінка з двома величезними базарними сумками. Навіть не привітавшись, вона замкнула двері купе, швиденько закинула сумки на одну з верхніх полиць, на іншу – залізла сама. З чогось схожого на косметичку дістала викрутку і… почала розкручувати на стелі ту панель, до якої кріпиться світильник. А ще за хвилину засовувала в нішу між стелею купе та дахом вагону пачки цигарок. Багато пачок.

Ми почали кричати, мовляв, що ви робите. Ми зараз розкажемо провіднику. Спочатку жінка на нас взагалі не реагувала, потім роздратовано гаркнула:

- Та все буде ок. Заспокойтеся. Я вже купу разів так робила.

Поки ми обурювалися, вона залізла в бокову нішу над виходом з купе і почала розкручувати щось там. Засунула туди ще пачок 50 цигарок. Я побігла до провідника. Дорогою побачила, що в сусідньому купе робиться те ж саме. І ще в одному… Зрозуміла, що всі верхні полиці усіх купе були викуплені цими контрабандистами. Їх тут був цілий вагон. І найголовніше, інші пасажири за всім цим спокійно спостерігали, але нічого не робили.

Провідник мене вислухав, якось занадто спокійно. Пішов в наше купе. В цей час та жінка вже запихала пачки цигарок у віконну раму.

- Жіночко, що це ви таке робите? Ану швидко приберіть все! Щоб я такого не бачив, — награно сказав він… розвернувся і пішов.

Тоді я зрозуміла, що все це діло погоджено з провідниками і перешкоджати вони не будуть. У мене паніка. Бо ж на кордоні і у нас могли виникнути проблеми. Жінка почала заспокоювати. Каже, що сто разів так робила. Головне, не панікувати і не говорити зайвого.

Я ж згадала, що маю знайомого поляка, який працює на митниці. Написала йому смс, мовляв, як діяти, потрапила в таку от халепу. Порадив виказати жінку на кордоні. Але нам цьому робити не довелося.
Українську митницю проїхали спокійно. А от поляки почали обшукувати купе і знайшли цигарки. Видно було, що та жінка не очікувала такої прискіпливості з їхнього боку. Її запідозрили відразу, бо крім двох пустих сумок і документів нічого з собою не мала. Разом з шістьма іншими контрабандистами висадили з нашого вагону. Винесли звідти п’ять величезних мішків цигарок, таких в які провідники білизну зазвичай збирають. В сусідньому купе цигарки взагалі були вшиті під оббивку ліжка, під підлогу…

Найцікавіше те, що через місяць я знову їхала в Польщу. І знову подібна ситуація повторилася. Правда, не в моєму купе, а в сусідньому. Але цього разу поляки не знайшли контрабанди. І не надто шукали. Думаю, попереднього разу те ж би не викрили, якби я не написала своєму поляку-митнику.