Вход
Места логотип

Правила путешествий: Орест Зуб

Орест
Зуб
Посетил 44 страны. Путешественник, блогер, предприниматель, основатель openmind.com.ua. 25 лет

Як на мене подорожі — це найкращий спосіб проведення часу. Я зрозумів це, ще будучи студентом. І з того часу намагаюся бути на хвилі цих  емоцій, тобто постійно бути в хорошому настрої і натхненним, саме тому я подорожую.

Коли я подорожую, я відчуваю, що я живу, це надає крила, це надає можливість постійно гарно мислити і перебувати в хорошому настрої. І взагалі моє відношення до мандрів, до інших країн — трішки романтичне. Будучи в одному місці, я часто моделюю ситуацію, яка є там, де мене немає.

Взагалі  досить часто розглядаю карти, іще з трьохрічного віку. В мене вдома завжди висіло дуже багато мап. Тоді в мене в голові створюється таке собі GPS, і коли приїжджаю в нове місто, вже добре орієнтуюся на місцевості.

Коли плануєте подорож, бажано, хоча б перші два-три дні знати, де ви будете ночувати. Я детально планую транспорт. Так само планую, з якими людьми і де буду зустрічатися — з місцевими мешканцями, з українцями, які за кордоном. Загалом, моя мандрівка в будь-яку місцевість починається задовго до того, як я туди приїду.

Це реально класно, коли ти знаєш наперед, що тебе чекає, і готуєшся. Я стараюся в будь-якому випадку мати якийсь квиток. Наявність вже купленого квитка в інше місце додає мотивації і наснаги рухатися далі. Таким чином, життя насправді відбувається в ритмі, а не розтягується на невідомий проміжок чсасу.

Моя перша свідома самостійна поїздка була доволі спонтанною. Я приходжу на пари, а мій товариш каже, слухай, мої батьки завтра їдуть в Єгипет і залишають мені машину, давай поїдемо в Литву. В нас якраз товариш в Литві вчився. Наступного дня ми прийшли в  університет, висиділи на парах до другої години і поїхали в Варшаву робити візи.

Із собою завжди важливо мати документи, страховку. Вважаю, що якщо ви шкодуєте купити собі страховку, то не можете дозволити і подорожі. Оскільки є такі випадки в житті, де вона дуже і дуже пригодиться.
Гроші або доступ до грошей. Я беру, зазвичай, половину готівкою, а іншу половину — це картки або ж он-лайн рахунки.  Якихоcь таких спеціальних речей — немає, тому що, в принципі, майже скрізь в світі можна купити все, що тобі потрібно.

Рік тому в травні ми подорожували по Румунії, Болгарії з нашим хорошим блогером — puerto, і нас оібкрали в болгарському селищі Дімуо. Вкрали з машини все, єдине, що лишилося документи і гроші.

Почали викликати міліцію, познайомилися з племінником мера того села, вони нас ракією пригостили, в результаті, все вийшло не так і погано. Матеріальна втрата була, звісно, але ж, головне, що залишилися приємні враження і спогади.

Амстердам – там, ох, і пригоди. Я взагалі два дні не пам’ятаю, що робив в Амстердамі.

Цікаві фрагменти з історії — це зустрічі з дуже класними людьми. Взагалі, в подорожах це дуже нормально, що ви можете зустріти різних диваків, або людей, які вам допоможуть.

Як показує практика, світ значно менший, ніж це собі уявляє більшість людей. Колись в Барселоні із компанією музикантів ми пили пиво, грали на гітарі, розважалися. Через кілька років в Індії в гестхаузі в Мумбаї, я випадково зустрічаю хлопця, який мене вчив ставити акорди два роки перед тим в Європі.  Який я висновок зробив: що люди, які подорожують, мають набагато більше шансів між собою пересіктися у світі.

Моє улюблене місце — Україна. І не тому, що тут мій дім. В Україні є величезний потенціал. В світі вже все придумано, єдине, що потрібно –  застосувати позитивну практику інших країн або інших людей, імплементувати її в Україні, і тоді життя стає набагато кращим і цікавішим. Якраз це я намагаюся донести у своїх численних діях. Якщо говорити простіше, то мені важливі люди, а не країна.

А якщо менш філософсько, то прикольна країна — це Польща, вона дуже подібна на Україну. Це приклад того, якими ми можемо стати. В Азії — найприкольніша країна — це Таїланд. Там дуже хороші люди. В Таїланді дуже класна кухня, одна із найсмачніших, які мені доводилося куштувати. Доволі високий рівень життя у порівнянні з ціною на це життя.

Туристичні “розводянки” насправді — це просто недостатня обізнаність людей, які приїжджають в нове середовище.

Я люблю подорожі через те, що постійно можна набувати новий досвід, як теоретичний і практичний. Ось наприклад, в Індії я навчився їздити на мотоциклі, що мені дуже пригодилося. В Індії я відвідав кілька весіль, і подивився, як це відбувається в їхній країні, це теж дуже цікавий досвід. В балканських країнах побував на народних гуляннях, у них народ веселиться нереально.

В Єгипті, скажімо, займався снорклінгом, що є теж невід’ємною частиною мандрів у цю країну. В Таїланді я займався тайським боксом. На Балі вчився підкорювати хвилі — серфінгу. В Іспанії опановував сальсу і трішки вчив іспанську мову. Тобто способів дуже багато і в кожній країні, щоб її відчути, щоб ваша подорож була максимально яскравою і повною, варто робити те, що є унікальним для цієї країни.

Дуже чудовий варіант, коли мандруєте кудись  - взяти місцевого друга, щоб він вам презентував країну, тоді ви вже крізь іншу призму будете дивитися на ті речі, які відбуваються навколо.

Для мене важливо відвідати країни, які між собою чимось відрізняються. Скажімо, якби був вибір, їхати в Португалію, чи Танзанію, я б вибрав Танзанію, тому що вона кардинально відрізняється від того, що я вже бачив.

Щодо мрій загалом – їх є дуже багато, за всіма ними не вженешся, але так само додам те, що вони збуваються. Для того, щоб вони збувалися є дуже простий алгоритм. По-перше, мрії треба виписати на листочок, або в текстовий файлик, біля ваших мрій ставите дату, коли хочете реалізуваи цю мрію. Ваша мрія автоматично перетворюється у план, який треба почати виконувати з того самого моменту, коли ви це написали.

 

 • http://www.facebook.com/vika.pokora Vika Pokora

  интересно. Но это какую нужно иметь работу — чтобы в 25 уже 44 страны объездить )))

 • http://www.facebook.com/vika.pokora Vika Pokora

  интересно. Но это какую нужно иметь работу — чтобы в 25 уже 44 страны объездить )))

 • http://www.facebook.com/vika.pokora Vika Pokora

  интересно. Но это какую нужно иметь работу — чтобы в 25 уже 44 страны объездить )))

 • http://www.facebook.com/vika.pokora Vika Pokora

  интересно. Но это какую нужно иметь работу — чтобы в 25 уже 44 страны объездить )))

  • CHARISTA

   работу — на растоянии, работу — путишественик.

  • CHARISTA

   работу — на растоянии, работу — путишественик.

  • CHARISTA

   работу — на растоянии, работу — путишественик.

  • CHARISTA

   работу — на растоянии, работу — путишественик.

  • CHARISTA

   работу — на растоянии, работу — путишественик.

   • http://www.facebook.com/orest.zub Orest Zub

    Якщо бути точним, то вже 45 країн :-)

    А на рахунок роботи, то її краще не мати, щоб мати можливість постійно подорожувати.

    Рекомендую роботу створити і розпоряджатися власним часом самостійно :-)

    • Александр Чопивский

     Супер, мы с девушкой всё лето следим за семинарами и блогом Ореста. Вдохновения тебе на новые путешествия =)

     • Orest Zub

      Дякую, друже :-)

 • tester

  test кеша (алексей)